Miniaplikace

Akce 2013 - Košt pomazánek

V polovině června, když se počasí umoudřilo, přichystali Habřéci košt pomazánek s ochutnávkou vín. Aby to měli všichni stejně daleko, rozhodli jsme se využít areál zahrádky Hospůdky u cesty. S laskavým svolením pana hospodského jsme se pustili do příprav.

Nejen Habřéci svým kuchařským dílem přispěli k rozšíření nabídky pomazánek. Kdokoli, kdo měl zájem a o chystané akci povědomí, se mohl přidat. Díky tomu se sešlo na našem společném stole obdivuhodných 33 pomazánek. Některé kuchařinky myslely i na to, že je třeba nasytit spoustu strávníků, takže připravily opravdu velkou zásobu své chutné krmi.

Aby nám všechny ty pomazánky neuvízly v krku, skombinovali jsme akci s ochutnávkou vín vinařů místních i z blízkého (či vzdálenějšího) okolí. Volba to byla dobrá, neboť pomazánky i vína utěšeně mizely během odpoledne ve všech účastnících našeho malého setkání.

Pan hospodský se postaral o náročnější klienty, kterým sortiment víno-chleba-pomazánka nestačil. Vařilo se pivo, udily makrely a mnoho dalších dobrot bylo k mání.

Kdo přišel a pokoštoval, mohl také hodnotit. Každý návštěvník obdržel po zaplacení vstupného lístek na hlasování. Na něj pak napsal nejlepší pomazánku podle své chuti. Výherkyní se stala paní Libuše Konečná s voňavou pomazánkou romadůrovou. O druhé místo si střihly paní Marcela Beránková s pomazánkou Hawai a Sylva Klimešová s pomazánkou z červené řepy. Hned jsme si také všichni užili ceny, neboť dortíky věnované místní organizací ODS se krájely a konzumovaly. Takže nechyběla ani sladká tečka. Ovšem závěr akce to ještě nebyl. Kdo nespěchal domů, užil si i po vyhlášení výsledků krásný červnový večer.

A ti, co seděli doma, mohli jen závistivě poslouchat kručení vlastního břicha. My jsme to naštěstí poslouchat nemuseli…

Děkujeme za přízeň těm, kteří 16. června přišli hladoví a žízniví, aby se po několika hodinách ztěžka zvedli přepití a přecpaní k prasknutí…. A slibujeme, že některá z příštích akcí nebude na zažívací ústrojí tak náročná :-)

Habřéci

Romadůrová pomazánka

250g romadůru nastrouháme nebo namačkáme do misky, přidáme 150 g másla a vyšleháme dohladka. Poté přidáme nadrobno nakrájenou cibuli, půl lžičky mleté papriky, sůl, pepř podle chuti. Nakonec nalijeme 3 lžíce piva. Vše řádně promícháme a prošleháme.

Pomazánka z červené řepy

Uvařenou červenou řepu nastrouháme, přidáme asi dva tavené sýry, tvrdý sýr, nadrobno nakrájenou cibuli, zjemníme majonézou, osolíme, opepříme, zamícháme.

Stejně dobrá je i varianta s pomazánkovým máslem místo sýrů :-)

Poznámka kuchařky: Příště se bude pomazánka jmenovat tajemněji, protože někteří se báli ochutnat…

Hawai

Vychladlé kuřecí maso nakrájíme na malé kousky (nudličky), přidáme na kostičky nakrájený kompotovaný ananas, osolíme, okořeníme kari. Salát dotvoříme majonézou a jogurtem, majonézy dávám vždy více. Vše zjemníme šťávou z ananasu. Necháme uležet a můžeme podávat.

Poznámka kuchařky: Není vždy nutné kvůli tomuto salátu restovat kuřecí prsa. Lze použít i kousky kuřete od oběda apod.

Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek Košt pomazánek
Webdesign Petr Konečný Římskokatolická farnost Lovčice Dívčí fotbalový klub Dračice Lovčice Parkety dveře okna podlahy nechvalín Tělovýchovná jednota Kovo Ždánice