Miniaplikace

Akce 2012 - Histopedál v Lovčicích

V sobotu 19. 8. 2012 se uskutečnil společný projekt dvou sousedících obcí. IX. ročník Ždánického histopedálu, jehož účastníci tradičně zajíždí do některé z obcí v okolí, tentokrát zamířil do vedlejších Lovčic!!!

Pohodová jízda, jak je cesta do jiné obce zvána, byla letos kratší než jindy. Zřejmě tato skutečnost nalákala spoustu nových cyklistů, neboť účast na této části akce byla bezesporu rekordní! Sami skalní účastníci si pochvalovali, že se opravdu sešla velká skupina cyklistických nadšenců.

Pro Lovčice to byla vskutku akce velkolepá! Takovou účast na organizované akci jsme u nás již dlouho nezažili!!! Dopředu bylo jasné, že půjde o hojně navštívený program, proto bylo třeba se na vše řádně připravit. Aby cyklisté přesně věděli, kudy projíždět, čekaly na trase netradiční ukazatele, pro některé tak lákavé, že na místě do večera nevydržely :-(. Trasa byla náležitě označena a z bezpečnostních důvodů zajištěna i místním Sborem dobrovolných hasičů, kteří kontrolovali hladký průjezd zejména doprovodných vozidel.

Všichni cyklisté po průjezdu obcí zdárně dorazili do areálu malého hřiště, kde čekalo občerstvení, degustace vín, košt pomazánek, atrakce pro děti a skvělá hudba. Všichni jsme mohli sesednout z kol a usadit se na několik hodin v příjemné atmosféře u lesa. Velká žízeň byla nakonec uhašena, hlad zahnán výborným ovárkem, či tzv. polední zabíjačkovou polévkou. O kulturní program se postarali sami cyklisté, a tak jsme se mohli v klidu pokochat pohledem na krásná historická kola, jejichž majitelé byli neméně krásní ve svých dobových kostýmech. Mnozí z nás jistě poprvé viděli některé z modelů, překvapením bylo kolo zvané žirafa, či předchůdce kol, jakési dřevěné odrážedlo. Svou originální jízdu předvedla v Lovčicích i Martina Štěpánková, několikanásobná mistryně v krasojízdě. Při jejím výstupu se všem tajil dech. A o tom, že na nás zapůsobila, svědčí i fakt, že po skončení oficiálního programu se některé místní děti vrhly na parket se svými koly, aby se pokusily napodobit kousky Martininy krasojízdy… Vrcholem programu byla jízda na vysokých kolech, kterou bravurně zvládají muži i ženy, mezi nimi jela i samotná starostka Ždánic, paní Stafová, několikanásobná mistryně jízdy na vysokém kole.

V závěru proběhlo rozdělení cen účastníkům jízdy. Ti, kterým přálo štěstí a byli vybráni losem, si mohli odnést malou cenu na památku. S prázdnou neodešel snad žádný cyklista. Habřéci pro ně totiž také připravili suvenýr. Každý účastník historické jízdy obdržel vkusnou ručně zdobenou tašku s erbem Habřéků, milý a praktický dárek na závěr.

Doprovodné občerstvení akce stojí také za zmínku. Habřéci připravili košt pomazánek, který, jak se ukázalo, byl vskutku dobrým tahem. Některé misky byly prázdné v rekordním čase!!! Pečivo se nestíhalo dokrajovat a chuťové pohárky všech bojovaly s různými vjemy tak dlouho, dokud nezůstaly všechny misky prázdné! Kdo si potrpí na koštování tekutých specialit, také si přišel na své. I když byla degustace vín spíše okrajovou záležitostí této akce, nashromáždili jsme 115 vzorků!!!

Pro děti byly připraveny atrakce zcela zdarma!!! Dva skákací hrady a trampolína slibovaly dětem spoustu zábavy a povyražení. Škoda jen, že kapacita elektrických rozvodů již dávno nestačí na akce takové velikosti. Některé děti proto na chvíli uvízly v „troskách“ hradu po té, co vypověděl systém elektřiny poslušnost. Nutno říct, že areál jako takový není na akci podobné velikosti dostatečně připraven. O jeho rekonstrukci se mluví již dlouho. Doufejme tedy, že naše čerstvá zkušenost přiměje odpovědná místa se stavem malého hřiště začít něco dělat. Už si to po všech těch letech slibů jistě zaslouží!!!

Nesmíme zapomenout na to, že návštěvníci akce měli možnost podívat se také do prostor místního kostela a to od 15:00 do 18:00. Tuto skvělou příležitost využilo přes sto zúčastněných, kteří nahlédli nejen do tradičně otevřených míst, ale měli povolenu i prohlídku věže kostela, což s nadšením všichni přijali.

I když se cyklisté k večeru zvedli ze svých míst a usedli na svá kola, akce v Lovčicích i nadále pokračovala. Oldies párty je jakousi jistotou pro pořadatele, neboť staré známé hity nás všechny lákají k tanci a vyblbnutí. Proto jsme na parketu i mimo něj setrvali do brzkých ranních hodin.

Všem, kteří přispěli svou troškou při organizování akce, ze srdce děkujeme. Ceníme si pomoci ode všech. A děkujeme i všem, kteří jste v sobotu odpoledne našli cestu na malé hřiště, protože to určitě stálo za to!!!

Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích Histopedál v Lovčicích
Webdesign Petr Konečný Římskokatolická farnost Lovčice Dívčí fotbalový klub Dračice Lovčice Parkety dveře okna podlahy nechvalín Tělovýchovná jednota Kovo Ždánice