Miniaplikace

Akce 2008 - Krojovaný ples Šardice

Habřéci na krojovém turné

I když v Lovčicích krojovaný ples již proběhl, Habřéci kroj do kufrů a krabic ještě neodložili. Slíbili totiž účast na krojovaných zábavách v okolních obcích. Tradičně si tak krojovaní vzájemně vypomáhají s předtančením besed.

Letos se Habřéci nejprve rozjeli do Šardic. Kolonka těch nejmladších předvedla, co se během relativně krátké doby naučila. Moravskou besedu zde odtančili s přehledem. Aby nebyli v cizím prostředí sami, doprovázeli je i starší členové souboru, ať už v krojích nebo v „civilu“. Společně se tak mohli přesvědčit o tom, že ples v Lovčicích zaujal šardickou mládež, neboť organizátoři tamního plesu zvolili na úvod stejný nástup krojovaných na parket. Není snadné vymýšlet stále dokola nové varianty pochodů, Habřéci však letos inspirovali originálním nástupem i další vesnice. To svědčí o tom, že námi zvolený nástup byl opravdu zajímavý a neotřelý.

V Šardicích ale náš dorost neskončil. Pokračovali ve svém krojovém turné v Dambořicích. Ani sem nepřijeli sami bez doprovodu zkušenějších členů.

Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice Krojovaný ples Šardice
Webdesign Petr Konečný Římskokatolická farnost Lovčice Dívčí fotbalový klub Dračice Lovčice Parkety dveře okna podlahy nechvalín Tělovýchovná jednota Kovo Ždánice