Miniaplikace

Akce 2008 - Krojovaný ples Lovčice

Krojovaný ples v Lovčicích – 12. 1. 2008

Letošní plesová sezóna nepřeje vytrvalým tanečníkům. Hvězdy totiž době plesů a zábav přiřkly jenom čtyři týdny. Naštěstí to pro pořadatele společenských akcí v Lovčicích nebyl žádný zapeklitý oříšek, protože se s nimi ani letos neroztrhl pytel. Dobrého a ochotného pořadatele aby jeden pohledal. Krátká doba určená radovánkám tak neznamenala problém pro plánované akce. Hned první týden jsme se mohli všichni setkat na krojovaném plese pořádaném Habřéky. Osvědčená kapela a pozvaní hosté z okolí byli zárukou dobré zábavy. Dechová hudba Galánka z Klobouk u Brna tradičně nezklamala. Hráli s plným nasazením, a dokonce jsme se dočkali i zajímavé kulturní vložky v podání samotného kapelníka Luboše (ne Lukáše) Pregrta. Ten se postaral o pověstný zlatý hřeb večera. Všem pro radost zahrál na dudy. Za úžasu všech přihlížejících „zapreludoval“ na klasický nástroj skotských mužů. Originálně se tak zapsal do paměti všech přítomných.

Také mládež z Lovčic, Šardic, Archlebova a Dambořic předvedla, co umí. Na začátku plesu zatančili všichni společně Moravskou besedu. Za zmínku určitě stojí i to, že Habřéky podpořily páry „ženáčů“. Někteří návštěvníci dokonce prohlásili, že právě starší páry celou besedu odtančily nejlépe, protože působily uvolněně a rozevlátě. Nutno říct, že všichni podali dobrý výkon, snaha byla patrná u každého. Tréma a nezkušenost je pochopitelnou součástí každého začínajícího tanečníka, což určitě ostatní chápou a tolerují.

I když situace se zábavami v Lovčicích není dvakrát radostná, účast na jediném plese v sezóně byla šokující. Lidé se v dnešní době asi nedokáží bavit. Nebo možná nechtějí. Kdoví. Stále tápeme a bloudíme ve vlastních organizačních strategiích. Nikdo z nás netuší, kde je zakopaný pes. Budeme si asi muset zvyknout na to, že energie, kterou spotřebujeme na zorganizování akce, nebude zúročena velkou návštěvností.

Přestaneme se ale ubíjet přemýšlením nad těmi, kteří nepřišli, a zaměříme se na ty, kteří nám přízeň zachovávají. Proto se příště těšte na další ples. Za několik málo spokojených lidiček nám ta práce kolem zařizování pořád ještě stojí.

Takže nashledanou příště!

Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice Krojovaný ples Lovčice
Webdesign Petr Konečný Římskokatolická farnost Lovčice Dívčí fotbalový klub Dračice Lovčice Parkety dveře okna podlahy nechvalín Tělovýchovná jednota Kovo Ždánice